header

Dożynki Powiatu Suwalskiego – relacja

on 17 września 2013

Tradycja dziękczynienia za plony jest wciąż żywa. W Powiecie Suwalskim dożynki odbywają się w pierwszą niedzielę września i gromadzą setki rolników i widzów.

Jest to doskonała okazja do podzielenia się sukcesami ciężkiej całorocznej pracy czy do stanięcia w szranki o tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Dodać należy, iż Powiat Suwalski przykłada szczególną dbałość o tradycyjny wymiar konkursu na wieniec. Regulamin bowiem mówi, iż do wykonania wieńca nie można używać materiałów innych niż naturalne.

Także i w tym roku mieszkańcy Powiatu Suwalskiego tłumnie przybyli do Dowspudy, by wspólnie skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji i cieszyć się z dobrodziejstw pogody. Organizatorzy zadbali o bogactwo asortymentu na straganach, przygotowali wystawy koni i sprzętu rolniczego oraz oprawę muzyczną. Były konkursy dla wszystkich oraz nagrody dla rolników.

Dożynki Powiatowe odbyły się w przestrzeniach popałacowego parku hrabiego Paca w Dowspudzie. Jednocześnie były uroczystą inauguracją zrewitalizowanej Alei Lipowej, na odnowienie której Powiat Suwalski otrzymał dotację z Programu Operacyjnego RYBY 2007-13.

 

Top