header

Suwalska Lokalna Grupa Rybacka wspiera nowe inicjatywy z regionu. Wystawa koni w Augustowie

on 15 lipca 2013

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” wspiera nowe inicjatywy w regionie. 14 lipca 2013 roku w Augustowie odbyła się I Wystawa Koni Zimnokrwistych.

Po przeszło 30 latach na tzw. Koński Rynek w Augustowie wróciła tradycja prezentowania koni. Z inicjatywy młodych hodowców zrzeszonych w Terenowym Kole Hodowców Koni w Augustowie, przy współudziale Wojewódzkiego ZHK w Białymstoku, została zorganizowana I Wystawa Koni Zimnokrwistych.
Mimo deszczowej aury na targowisku przy ul. Wypusty zebrała się spora grupa miłośników tych pięknych zwierząt, zachwycona pomysłem organizowania tego typu imprez w Augustowie. Starsi mieszkańcy wspominali dawne czasy, kiedy na rynku wrzało życie, hodowcy mieli gdzie się spotkać i wymienić doświadczenia. Młodsi mieli okazję obejrzeć konie z bliska, pogłaskać gęste, wyczesane do konkursu grzywy, dmuchnąć w chrapy, a nawet przejechać się w siodle. Deszcz i błoto nikomu nie przeszkadzały.
Na wystawie zostało zaprezentowanych i ocenionych 14 klaczy wraz ze źrebiętami. W ocenie źrebiąt brano pod uwagę typ rasy, budowę, zdrowie i ogólne wrażenie oraz ruch. Matkom przyznawano punkty za typ, pokrój, stęp, kłus oraz kondycję, pielęgnację, ogólne przygotowanie do wystawy i sposób prezentacji. Na hodowców najwyżej ocenionych koni czekały puchary i nagrody pieniężne oraz zapas pasz dla swych podopiecznych. Wszyscy dostali dyplomy i upominki od sponsorów. A tych nie brakowało.

ZWYCIĘZCY:

Źrebięta:
I miejsce – klaczka BREGA, Dariusz Rafalczyk
II miejsce – klaczka BLANCA, Marek Jasionek
III miejsce – klaczka WAGA, Danuta Rudzewicz

Klacze:
I miejsce – WESTA, Dariusz Rafalczyk
II miejsce – WIRÓWKA, Stanisław Dyczewski
III miejsce – ROZA, Henryk Drzymkowski

Nagrodę za klacz najbardziej zasłużoną pod względem hodowlanym otrzymała czternastoletnia WEKTRA Danuty Rudzewicz.

(za www.augustowskireporter.pl)

 

{gallery}aktualnosci/konie{/gallery}

 

Top