header

Po “Dniu Rybaka”

on 28 czerwca 2013

W niedzielę 23 czerwca, nad jeziorem Czarne w Krzywem, popularna i tłumnie odwiedzana przez mieszkańców Suwałk plaża zmieniła swoje oblicze serwując wiele atrakcji i miłych niespodzianek przybyłym gościom.  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” zorganizowało w tym miejscu „Dzień Rybaka”, cykliczną już imprezę plenerową, której tegoroczna trzecia edycja została zrealizowana w powiecie suwalskim na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

Jest to jedno z wielu działań Stowarzyszenia aktywizujących lokalną społeczność. Punkt informacyjny, w którym w sposób rzeczowy i przystępny pracownicy biura Lokalnej Grupy Rybackiej udzielali informacji na temat możliwości dofinansowania z Programu Operacyjnego „Ryby” jak zawsze cieszył się zainteresowaniem. Wiele osób przekonało się, że nie tylko rybacy mogą realizować swoje pomysły dzięki środkom pozyskiwanym z Europejskiego Funduszu Rybackiego. Dowodem na to był sprzęt ratowniczy zaprezentowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, którego zakup był możliwy dzięki szerokiemu wachlarzowi funduszy, o które wciąż można ubiegać się poprzez aplikowanie w kolejnych konkursach ogłaszanych przez Grupę Rybacką. 

 

Niedzielne spotkanie udowodniło, że w jednym miejscu można połączyć edukację, zabawę, promować zdrową, lokalną żywność i troszczyć się o środowisko.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją bajki „O rybaku i złotej rybce”, która wprawiła w zachwyt widzów w różnym wieku i nawiązała do tradycji rybackich. Oblicze współczesnych połowów przybliżyła wystawa sprzętu rybackiego oraz pokaz wędkarski z elementami praktycznymi.

Co w efekcie tych działań pojawia się na naszych stołach prezentowano na stoisku kulinarnym. Można było spróbować zupy z ryb słodkowodnych, posmakować ciekawych potraw i samemu pod okiem fachowca „sprawić się z rybą”. Zakupionego przez Lokalną Grupą Rybacką pstrąga grillowali i serwowali wolontariusze przy melodyjnie brzmiących szantach zaostrzających apetyt na rybkę.

Konsumpcji można było też dokonać w kawiarence pod chmurką i nawet deszcz nie przeraził najwytrwalszych gości. Bezpiecznej zabawie sprzyjało czujne oko ratowników na wodzie i brzegu jeziora. 

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie” serdecznie dziękuje wszystkim gościom, wykonawcom, a szególnie wolontariuszom za włączenie się w działania i wspólne tworzenie fantastycznej atmosfery „Dnia Rybaka”.

 

Fotorelacja z wydarzenia.

{gallery}aktualnosci/dzrybaka{/gallery}

Top