header

Akcja społeczna “Sprzatanie brzegów jezior i rzek” – edycja wiosenna

on 11 czerwca 2013

Ze śmieciami nad lokalnymi jeziorami rozprawiła się Lokalna Grup Rybacka „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie” przy zaangażowaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Karolinie oraz Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Gibach.

Miejsc do sprzątania w naszym regionie jest dużo, tym razem akcja objęła swoim zasięgiem dwa jeziora w Gminie Giby.

W teren wyszło 298 osób. Niezbędne okazały się rękawiczki oraz wielkie worki, które zapełniały się bardzo szybko. Tak jak w poprzednim roku, również tym razem żaden śmieć nie umknął uwadze małych ekologów. Z brzegów jezior odwiedzanych przez turystów dzieci i młodzież wyzbierały setki kilogramów odpadków: butelek, plastikowych opakowań, kartonów, puszek po piwie itp.

Nagradzając zasłużony wysiłek włożony w sprzątanie brzegów jezior, po ukończonej akcji uczestnicy mogli odpocząć i zintegrować się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Jednym słowem – cele akcji jakim były czyste brzegi oraz rozbudzenie szacunku do przyrody wśród najmłodszych mieszkańców naszego obszaru zostały osiągnięte.

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie” akcję “Sprzątania brzegów jezior i rzek” co roku organizuje nad innymi jeziorami, angażując w nią coraz większą liczbę osób.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Sprzątanie w Karolinie

 

{gallery}sprzatanie/2013_wiosna/Karolin{/gallery}

 

Sprzątanie w Gibach

 

{gallery}sprzatanie/2013_wiosna/Giby{/gallery}

Top