header

„Wojewódzkie Obchody Święta Ludowego 2023 r. w Suwałkach”

on 5 czerwca 2023

W niedzielę 4 czerwca w Suwałkach na Bulwarach nad Czarną Hańczą odbyły się „Wojewódzkie Obchody Święta Ludowego 2023”. Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie.

Honorowy Patronat nad Świętem objęli:

Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP

Biskup Ełcki JE Ksiądz Biskup Jerzy Mazur – Diecezja Ełcka

Marszałek Artur Kosicki

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz

Patronat medialny: Radio 5

Jak podkreślał Cezary Cieślukowski, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie, Święto Ludowe ma wieloletnią tradycję. Opiera się na przekonaniu, że najważniejsza jest jedność. Dlatego też do wspólnego świętowania zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich stron politycznych oraz mieszkańcy zarówno wsi, jak i miasta

Obchody święta rozpoczęły się od mszy świętej w konkatedrze św. Aleksandra, następnie przemaszerowano z pocztami sztandarowymi z Orkiestrą Dętą z Nadarzyna na bulwary przy Starej Łaźni

 Piękna pogoda, cudowne miejsce, znakomite zespoły muzyczne takie jak: ORKIESTRA DĘTA z NADARZYNA, Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, CANTO i ONEGDAJ z Filipowa, SONUS z OCK Gminy Suwałki, BYLE DALEJ I BAGATELA Z Suwałk, Sejneńska KAPELA KRESOWA,DJ TOMSKY oraz gwiazda wieczoru ETNA, liczni wystawcy, a wśród nich Koła Gospodyń Wiejskich z Filipowa, Krzywe, , Stowarzyszenie   Małoraczkowiacy znad Rospudy, Fundacja Wigry PRO, Spółdzielnia Mleczarska „ROSPUDA”, AnDar Dariusz Andruczyk.

Towarzyszyło również nam Białostockie  Centrum Onkologii promujące profilaktykę. Można było posłuchać muzyki, potańczyć i spróbować lokalnych potraw. Na zakończenie wystąpiła ETNA.

Top