header

Warsztat kulinarny z ryb słodkowodnych, czyli jak łączyć lokalne z nieznanym

on 4 listopada 2013

Suwalszczyzna rybą stoi! To wiadomo nie od dziś. Jednak jej wkorzystanie i zastosowanie w codziennej kuchni pozostawia wiele do życzenia. Ryba w warzywach, marynacie czy galarecie to najczęściej spotykany sposób jej przetwarzania. Dlatego proponujemy Państwu niecodzienny warsztat kulinarny.

Pod czujnym okiem doskonałych kucharzy będzie można nauczyć się przygotować sushi z ryb słodkowodnych. Nie zabraknie również podstaw, bo od nich rozpocznie się dwudniowy warsztat. Na pierwszy ogień – o rybach, ich właściwościach, sposobach wstępnej obróbki (filetowanie, marynowanie itp), a także podstawach sztuki sushi opowiadać i w praktykę wprowadzać będzie Marcin Budynek z Akademii Kulinarnej w Augustowie. W tajniki fantazyjnego zawijania rulonów z ryb i dodatków, wprowadzi głowny sushi-master KOKU Sushi – Mariusz Olechno.

Uczestnicy warsztatów poza tym, że będą uczyć się jak wykonać poprawne i przede wszystkim zdrowe i smaczne sushi, wezmą udział w konkursie, podczas którego samodzielnie przygotują danie iście z japońskiej restauracji.

 

Ilość miejsc na warsztat kulinarny jest ograniczna. O zakwalifikowaniu się decydować będą kryteria zgodne z regulaminem, wypełnienie karty zgłoszenia. Kolejność nadsyłanych zgłoszeń będzie miała istotne znaczenie. Założeniem kwalifikującym jest również by zdobyta przez warsztatowiczów wiedza była dalej rozpowszechniana (np. na kursach prowadzonych przez osoby uczestniczace w warsztacie, promowała zdrowy styl życia, spożywanie ryb słodkowodnych, promowała region).

 

Zgłoszenie obejmuje wypełnienioną i podpisaną Kartę zgłoszenia oraz Regulamin. Dokumenty należy dostarczyć osobiście do Biura LGR (Wesoła 22, Suwałki) lub w postaci skanu na adres: promocja@lgr-pojezierze.eu

 

O zakwalifikowaniu się do warsztatu oraz przypisania do odpowiedniej grupy uczestnicy będą informowani telefonicznie.

 

Regulamin Kursu kulinarnego

Karta zgłoszenia

 

 

warsztat kulinarny

 

Patronem medialnym warsztatów jest portal Niebywałe Suwałki

Top