header

Zapraszamy na cykl spotkań: “Ryby gęsiego na suwalski stół”

on 14 listopada 2011

Szanowni Państwo,

Fundacja Dziedzictwo Suwalszczyzny, Slow Food Vigrensis oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” zapraszają serdecznie na cykl wydarzeń:  

„Ryby gęsiego na suwalski stół”

 

W ramach cyklu odbędą się spotkania, warsztaty z międzynarodowymi kucharzami połączone z  degustacją oraz konkurs kulinarny.
 

Rozpoczynamy w Dniu Niepodległości – 11.11.2011r. – który jest jednocześnie ogólnopolskim świętem gęsi owsianej i jej powrotu na narodowe stoły pod hasłem „Gęsina na św. Marcina”. Połączymy świątecznie spotkanie z cyklu „Podążajcie za ślimakami”, którym propagujemy idee ruchu Slow Food, z warsztatami kulinarnymi prowadzonymi przez uznanego kucharza z Francji p. Davida Gaboriaud oraz z degustacją wspólnego bufetu. Gościć nas będą Państwo Roszkowscy w Sali Bankietowej „Królewska” w samych centrum Suwałk przy ul. Chłodnej 12, początek o godz.18:00. Przypominamy o zabraniu ze sobą koszyczka z domowymi przysmakami wykonanymi samodzielnie Wytwórców lokalnej żywności oraz wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy także na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dotyczące produktów lokalnych oraz możliwości wpisania ich na listę produktów tradycyjnych. Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2011 r. w Restauracji „ Einstein”  Suwałki  ul. Kościuszki 82 o godz. 17:00.

Natomiast miłośników dreszczyku grozy zachęcamy do uczestnictwa w konkursie kulinarnym, będącym częścią mrocznego wieczoru w Ogrodzie Bajek. Przygotowując „Niesamowitą Potrawę”, mają Państwo szansę wygrać cenne nagrody oraz uczestniczyć w I Maratonie Strasznych Opowieści odbywającego się w Dworku w Kaletniku. Zapraszamy do Ogrodu Bajek w Kaletniku już 19 listopada. Zamknięcie wrót mrocznego w tym dniu Dworku nastąpi o godz. 17:00. Trzeba więc pojawić się tam chwilę przed. Chętnych do udziału w konkursie informujemy o konieczności wcześniejszego dostarczenia potrawy.

Zachęcamy do udziału w działaniach „Ryby gęsiego na suwalski stół”.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Więcej informacji + 48 668 520 860 lub  vigrensis.slowfood@gmail.com

Urozmaićmy sobie ten czas, poznając lokalne tradycje, wytwórców dobrej i zdrowej żywności, zaprzyjaźniając się z rybą i gęsią owsianą – królową dawnego polskiego stołu!

Do zobaczenia !

“Ryby gęsiego na suwalski stół”

Top