header

Akcja sprzątania brzegów jezior i rzek

on 10 maja 2011

 Wielkie porządki nad wodą  …
 w ramach akcji  Lokalnej Grupy Rybackiej “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”

W dniach 13 maja  – 14 maja 2011 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”  w ramach akcji sprzątania brzegów jezior i rzek wyruszy na sprzątanie wybranych odcinków rzeki Rospuda, jezior  Hańcza i Szurpiły. Na początku maja Lokalna Grupa Rybacka, wsparła inicjatywę porządkowania rzeki Czarna Hańcza  Komendy Straży Pożarnej w Sejnach , zapewniając uczestnikom akcji, worki na śmieci i rękawiczki. W ramach akcji „Czysta woda, czysty las”, strażacy  wraz z  pracownikami Nadleśnictwa Głęboki Bród oczyścili rzekę na odcinku od Wysokiego Mostu w stronę Froncek. 

Działania LGR związane z  porządkowaniem rzeki Rospuda wspiera gmina Filipów, gdzie posprzątany zostanie odcinek od jeziora Kamienne (Stary Młyn w kierunku jeziora Długie w miejscowości Garbas Pierwszy).  W akcję włączą się uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w akcji porządkowania brzegów. Początek akcji godz. 10.00,  zbiórka uczestników akcji: plac przed  Zespołem Szkół w Filipowie, ul. M. Konopnickiej 6 

 

Jednocześnie podobne działania odbędą się nad brzegami Jeziora Hańcza w gminie Jeleniewo. Tu akcję wspierać będą uczniowie ze szkoły Podstawowej w Jeleniewie oraz Suwalski Park Krajobrazowy. Akcja uporządkowania brzegów jeziora Hańcza będzie obejmowała (szlak niebieski) wschodni brzeg jeziora od miejscowości Błaskowizna do Starej Hańczy. Zbiórka uczestników akcji: godz. 10.00 (parking  w miejscowości Błaskowizna).

W sobotę, 14 maja, wyrusza na akcję Suwalska Organizacja Turystyczna, która poparła naszą inicjatywę, a  w ramach działań członkowie SOT uporządkują szlak turystyczny w Suwalskim Parku – ścieżkę poznawczą „Na Górę Zamkową”  i brzegi jeziora Szurpiły. Zbiórka uczestników: godz. 10.00 w Szurpiłach (przy pierwszym przystanku ścieżki, ok. zlewni mleka).

Serdecznie zapraszamy wszystkich, miłośników czystych wód do wspólnego sprzątania brzegów rzeki Rospuda, Jeziora Hańcza i Szurpiły. Lokalna Grupa Rybacka zapewnia worki na śmieci, rękawiczki oraz inny sprzęt pomocny w zbiórce. Po zakończeniu porządkowania brzegów zapraszamy uczestników na podsumowanie akcji przy ognisku.

Celem uczestników akcji będą miejsca często uczęszczane przez turystów. W akcję może się włączyć się każdy, kto chcę spędzić trochę czasu z pożytkiem dla przyrody. Zapraszamy do przyłączenia się do naszych działań. Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie swojego udziału w akcji, do 12 maja 2011 r.  – na sprzątanie Rospudy i jez. Hańcza pod numer 87 565 53 89, na Szurpiły mailem: sot@suwalszczyzna.eu lub tel. 516970417.

 

naglowek01

 

 

Top