header

Otwarte zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk – relacja

on 13 sierpnia 2013

Słoneczna niedziela, z lekko podmuchującym wiatrem była wspaniałym dniem do spędzenia jej nad wodą. Niektórzy już od wczesnego poranka korzystali z dobrodziejstw Suwalszczyzny i nad Jeziorem Wigry wypoczywali aktywnie, biorąc udział w “Otwartych zawodach wędkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk”.

Do udziały stanęło kilkadziesiąt osób, w tym także młodzież. Wszyscy walczyli o prymat – im więcej regulaminowej wielkości ryb znalazło się na haczykach, tym większe szanse na puchar i cenne nagrody.

Nie ilość jednak przesądziła o zwycięstwie, a wielkość. Wygrał Pan Andrzej Pawłowski łowiąc okazałego szczupaka. Dodać należy, iż jest on również laureatem głównej nagrody tychże zawodów w roku ubiegłym.

Czy więc kunszt, czy szczęście, a może po prostu doświadczenie i pasja sprawiają, że łowi się tak wspaniałe ryby? Tego nie wie nikt. Wiadomym jest, że z roku na rok przybywa miłośników tego rodzaju wypoczynku. A miejsc i terenów wędkarskich przybywa, co cieszy nie tylko fanów wędkowania, ale i właścicieli kwater agroturystycznych i ośrodków wypoczynkowych położonych w okolicach jezior.

 

{gallery}aktualnosci/osir{/gallery}

Top