header

Kuchnia, która pachnie tradycją

on 22 lipca 2013

Augustów w sobotę wypełnił się zapachem niezwykłej kuchni za sprawą pikniku rodzinnego “Kuchnia pachnąca tradycją”. Dwudniowa impreza promująca rodzime bogactwo kulinarne i przede wszystkim regionalne, zdrowe produkty została przygotowana z myślą zarówno o turystach, tłumnie odwiedzajacych to miasto, jak i mieszkańcach.

Przestrzenie wokół nowo wyremontowanego Amfiteatru w Augustowie zajęte zostały przez dwa wydarzenia odbywające się równolegle, by z atrakcji “Kuchni pachnącej tradycją” mogli skorzystać także odwiedzający V Targi Agroekoturystyczne.

Pierwszy dzień Międzynarodowego festiwalu “Kuchnia pachnąca tradycją” obywającego się pod patronatem Stowarzyszenia LGR “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” przepełniony był smakami, aromatami, ale i… fachową wiedzą. Marcin Budynek i Tomasz Jakubiak, znani z telewizyjnych ekranów ale i w kręgach kulinarnych kucharze, chętnie dzielili się tajemnicami sztuki, ale i sami ochoczo uczyli widzów pokazu co z ryby ugotować można, jak ładnie wyeksponowac danie na talerzu i czym szybko zaskoczyć niespodziewanych gości.

W festiwalowej kuchni nie było podziałów, gotowali wszyscy – przybyli na festyn goście oraz przedstawiciele władz. Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko wykazał się również, poza zamiłowaniem do gotowania, biegłością sztuki filetowania. W konkursie na czas wyfiletował szczupaka zajmując miejsce w pierwszej trójce finalistów.

 

Poza atrakcjami kulinarnymi, odwiedzajacy imrezy mogi skorzystać z doradztwa w zakresie funduszy unijnych, w tym PO RYBY 2007-13, jak też zdrowego żywienia czy finansów. Zwieńczeniem dnia były doznania muzyczne w wykonaniu S.H.O.T i LeMon.

 

{gallery}aktualnosci/kuchnia{/gallery}

 

Top