header

Regaty z LGR i Klubem Wodnym “Hańcza”

on 22 lipca 2013

Po raz kolejny Klub Wodny “Hańcza” udowodnił, że zarówno Jezioro Wigry jak i żagle mają wielką moc!

Niedzielne, idealnie wietrzne na tę okazję, popołudnie można było spędzić nad Jeziorem Wigry w okolicach Klubu Wodnego “Hańcza” by podziwiać regaty żeglarskie “Spotkanie pod żaglami”. Uczestnicy w trzech kategoriach walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez LGR “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w ramach działań promocyjnych regionu i realizacji LSROR.

Nie tylko zmagania załóg żeglarskich były atrakcją. Wyłączając urok spokojnej plaży, ryb pływających w przejrzystej wodzie czy wodnego ptactwa radośnie zaprzyjaźniającego się z gośćmi Wigierskiego Parku Narodowego, na obszarze którego znajduje się “Hańcza”, można było odbyć rejs “Floresem” – dostojnym dwumasztowcem należącym do Klubu i podziwiać regaty z wody. Zakończeniem było radosne ognisko, gdzie przy wtórze szant – jak przystało na żeglarzy – odbyło się wręczenie nagród. 

Trasa tego niecodziennego wydarzenia, jak powiedział organizator Komandor Klubu Bogusław Graboń, została pomyślana tak by cieszyć oko nie tylko gości Klubu Wodnego “Hańcza” przebywających w Starym Folwarku, ale również i wielu innych. Rzeczywiście, rejs “Floresem” udowodnił, że wielu widzów podziwiało regaty z plaż w Wigrach czy Tartaku.

 

{gallery}aktualnosci/regaty{/gallery}

 

Top