header

Finał kampanii społecznej “Świąteczny karp” wraz z konkursem kulinarnym

on 19 grudnia 2012

 

W minioną niedzielę zakończyliśmy realizację kampanii społecznej “Świąteczny karp”. Podczas “Bazarku świątecznego” w pario PWSZ w Suwałkach, przez kilka godzin, bawiliśmy Państwa i edukowaliśmy zarazem. Wśród atrakcji było m. in. rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „Ryba na świąteczny stół” czy wykonanie 2,5 metrowego karpia z materiałów ekologicznych, pod łuski którego można było wszyć życzenia.

W zamian za wykazanie się wiedzą o karpiu można było otrzymać koszulkę, przypinkę czy płytę. Był to doskonały sposób rozpowszechniania i utrwalania informacji o humanitarnym traktowaniu karpia.

 

W trakcie kampanii społecznej „Świąteczny karp” ponad 600 dzieci poznało środowisko i etapy życia karpia oraz zasady odpowiedniego postępowania po odłowieniu. Uczestnicy dowiedzieli się m. in., że niewłaściwy transport ze sklepu do domu przysparza rybom cierpień, a pakowane żywe do foliowych toreb umierają w męczarniach. Wolontariusze prowadzący zajęcia w szkołach i przedszkolach, rekomendowali zakup ryb z lodu, wyjaśniając, że taki sposób przechowywania również gwarantuje dobry smak potrawy, a oszczędza niepotrzebnego stresu związanego z zabijaniem zarówno konsumentom jak i rybom. Uczestnicy zajęć stali się też współtwórcami elementów promujących akcję – koszulek i przypinek, a także trzech animacji, zebranych na płycie dvd.

 

W konkursie kulinarnym “Ryba na świąteczny stół” podniebienia jurorów skradł, tym samym wygrywając główna nagrodę – kurs kulinarny w Akademii Marcina Budynka –  Bogumił Lutyński potrawą o tajemniczo brzmiącej nazwie “MODERN KS.KLUK” na bazie sandacza, berberysu, pestek z dyni, sera żółtego bachanowskiego oraz puree z pora.

2 miejsce zajęła Barbara Paszkowska z “KASHI”, otrzymując zestaw noży, 3 miejsce zaś przypadło Teresie Biziewskiej za “LESZCZA PIECZONEGO W WARZYWACH”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy umiejętności i determinacji. Wszak pogoda nie sprzyjała wyjazdom.

 

Polecamy artykuł i relację fotograficzną jednego z patronów medialnych kampanii “na_bazarku_i_karp_mial_glos

 

Top