header

Konkurs fotograficzny RYBIM OKIEM. Świąteczny karp – humanitarne traktowanie

on 28 listopada 2014

LGR „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” realizuje cykliczną kampanię społeczną poświęconą humanitarnemu traktowaniu karpia i innych gatunków ryb pod nazwą „Świąteczny karp”. Od kilku już lat stowarzyszenie dokłada wszelkich starań by edukować dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie zarówno uwarunkowań prawnych dotyczących praw zwierząt, w tym szczególnie ryb, jak też etycznego postępowania od momentu odłowu, przez transport, na zabijaniu ryb kończąc. Elementem dodatkowym kampanii jest też często promocja i edukacja w zakresie kulinariów dotyczących ryb.

Działania podejmowane od 4 lat mają na celu uwrażliwienie na cierpienie przy zwróceniu uwagi na humanitarne traktowanie karpia. Ryba ta, będąca sztandarowym przykładem w okresie przedświątecznym, jest najczęściej spożywaną, a co za tym idzie najliczniej sprzedawaną w grudniu w Polsce.

W tym roku zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem RYBIM OKIEM, w którym można wygrać cenne nagrody. Łączna ich wartość to 2000 zł. Składają się ta nią: 3 dniowy warsztat fotograficzny z uznanymi fotografikami oraz nagrody rzeczowe wybierane przez laureatów konkursu.

Konkurs rozpocznie się już w poniedziałek 1 grudnia i potrwa do 10 grudnia. Promować będzie kreatywność i empatię ludzi. Przez 10 dni “na portalu społecznościowym Facebook i na stronie internetowej www.rybimokiem.eu fotografujący amatorzy będą mogli zgłaszać swoje zdjęcia, stanowiące interpretacją hasła „Rybim Okiem. Świąteczny karp – humanitarne traktowanie”. Główny cel konkursu jest bowiem taki sam jak dotychczasowych działań – to próba uwrażliwienia lokalnej społeczności na potrzebę humanitarnego traktowania zwierząt, a w szczególności ryb w okresie świątecznym” – jak pisze partner działania portal Niebywałe Suwałki.

Działanie zakończy uroczysta gala podsumowująca konkurs, podczas której zostaną wręczone nagrody oraz, degustując dania z lokalnych ryb, będzie można obejrzeć multimedialna wystawę prac konkursowych.

 

Szczegóły udziału w konkursie znaleźć można w REGULAMINIE oraz na stronie internetowej www.rybimokiem.eu

 

plakat_Rybim Okiem

Top