header

Relacja z “Dnia rybaka” w Augustowie – nauka, rozrywki, ciekawostki, degustacje.

on 30 czerwca 2014

W sobotnie popołudnie, aż do wczesnego wieczora odwiedzający teren przy augustowskim Amfiteatrze mieli okazję uczestniczyć w IV edycji “Dnia rybaka” realizowanej przez Lokalną Grupę Rybacką “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”.

Organizatorzy dołożyli starań by każdy z odwiedzających mógł znaleźć atrakcję odpowiadającą jego zainteresowaniom. Przygotowano szereg pokazów, degustacje, animacje dla dzieci czy muzykę na żywo. Nie zabrakło także stanowiska informacyjnego LGR, w którym można było zdobyć cenne nagrody i gadżety odpowiadając na pytania związane z realizacją LSROR i PO RYBY 2007-13.

 

Przez 7 godzin wspólnej zabawy odwiedziło nas ponad 2000 osób.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim symulatory dachowania, gdzie wykwalifikowani instruktorzy przekazywali wiedzę nt. prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa i zasad zachowania podczas niebezpiecznych zdarzeń drogowych i wypadków. Było to działanie w ramach projektu edukacyjnego Świadomy Kierowca.pl.

Miłośnicy zwierząt mogli podziwiać wspaniałe ptaki drapieżne czy wspaniałe konie krwi arabskiej. Podczas pokazu ptaków drapieżnych, przygotowanego przez Piotra Zadwornego widzowie poznali sokoły i sowy. Można było doświadczyć trzepotu skrzydeł tuż przy uchu, ale też i bliższego spotkani z ptakami, bowiem pokaz obejmował elementy z udziałem publiczności. Natomiast konie rasowe podziwiać można było w ruchu, w trakcie pokazu łucznictwa intuicyjnego przeprowadzonego przez Michał Sanczenko. Wykonawcy prezentowali swoje niezwykłe umiejętności jeździeckie (np. jazdę przy użyciu wyłącznie nóg; niezbędna podczas strzelania w trakcie jazdy konno) i strzelnicze. Było więc strzelanie do tarczy, elementów ruchomych czy symulacja polowania. Wszystko okraszone stylizacją kostiumową i barwnym, pomagającym przenieść się w dawne czasy, komentarzem.

Podczas imprezy nikt nie mógł czuć się zagrożony – ilość służb mundurowych i ratunkowych była imponująca. Wszystko za sprawą pokazów umiejętności – ratownictwo wodne zintegrowane czy demonstracja umiejętności psów policyjnych zgromadziły tłumy widzów i budziły emocje od zachwytu po podziw.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej oraz, już dziś, do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu z naszego kalendarza – “Kuchni pachnącej tradycją”. Będzie nie tylko pachnąco, ale też bardzo smacznie. 19.07. 2014 na Rynku w Augustowie będziemy wspólnie gotować, degustować i uczyć się.

 

 

 

 

Top