header

XXIX Memoriał im. Wojciecha Brudzińskiego. Pierwsze wędkowanie pod patronatem LGR “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”

on 15 kwietnia 2014

Sezon na wędkowanie rozpoczęty w pięknym stylu!

Wędkarze z całego kraju mogli spotkać się w miniony weekend by otworzyć sezon na ryby z rodziny łososiowatych. “XXIX Memoriał im. Wojciecha Brudzińskiego” odbył się tym razem na wodach rzeki Czarna Hańcza.

Podczas trzydniowych obchodów (11-13. kwietnia) – w Ośrodku wypoczynkowym KUKLE w Kuklach –  przypomniano sylwetkę Wojciecha Brudzińskiego, znanego ichtiologa i propagatora wód krainy pstrąga i lipienia, czyli Czarnej Hańczy oraz historię Memoriałów. Odbyło się także seminarium “Rzeka Czarna Hańcza w oczach wędkarzy”, podczas którego można było uzyskać wiedzę nt. miejsc i sposobów wędkowania.

Głównym punktem XXIX Memoriału było jednak wędkowanie. Sobota upłynęła pod znakiem zanęty, wody i wędki. Złowiono kilka wspaniałych okazów pstrąga, które zostały wypuszczne do wody zgodnie z zasadami wędkowania.

 

Było to drugie wydarzenie rozpoczynające cykl wspierający realizacje wydarzeń kulturalnych, sportowych, społecznych czy religijnych w ramach partonatu z dofinansowaniem. W 2014 roku LGR “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” pomoże w realizacji ponad 20 wydarzeń. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej oraz na portalu społecznościowym Facebook (http://facebook.com/lgr.pojezierze).

Top