header

Gmina Jeleniewo dawniej i dziś w fotografii i opowieści. LGR rozpoczął kolejną edycję wspierania interesujących działań w regionie.

on 15 kwietnia 2014

W minioną niedzielę – 13 kwietnia – w Jeleniewie, za sprawą miłośników gminy, odbyła się impreza podsumowująca działania:” Gmina Jeleniewo dawniej i dziś w fotografii i opowieści”.

Galeria fotografii przedstawiających zarówno samą miejscowość w dwóch odsłonach – starej, już niejednokrotnie nieobecnej oraz we współczesnej, jak i mieszkańców czy wydarzenia dziejące się na jej terenie była okazją do spotkania i poznania historii tego urokliwego zakątka Suwalszczyzny. Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli możliwość przeniesienia się w dawne czasy za sprawą opowieści Andrzeja Giedrojcia czy gawęd Stefana Bogdana. Uroczystość została też wzbogacona o część konkursową (“Jeziora i rzeki w naszej gminie”), w której wyłonione zostały najciekawsze prace plastyczne dzieci, a także artystyczną z występem “Kapeli Fest”.

 

Lokalna Grupa Rybacka “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” rozpoczęła tym samym wsparcie w realizacji interesujących działań na terenie objętym działaniem LSROR (Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich). W roku 2014 planowane jest objęcie patronatem z dofinansowaniem ponad 20 wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych i religijnych.

Top