header

Kampania społeczna LGR “ŚWIĄTECZNY KARP” – DASZ SIĘ TAK ZAPAKOWAĆ?!!!

on 16 grudnia 2010

Po raz pierwszy w Suwałkach odbędzie się kampania społeczna na rzecz humanitarnego traktowania karpia organizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”. Trwający obecnie okres przedświąteczny, kiedy sprzedaż żywych ryb jest znacznie większa niż w innych miesiącach roku dostarcza żywym karpiom wielu niepotrzebnych cierpień poprzez niewłaściwie warunki ich transportowania, przechowywania i sprzedaży.

Żywe karpie są często pakowane do toreb foliowych, niepotrzebnie ranione i zabijane w obecności najmłodszych jest to nieetyczne i łamie przepisy ustawy o ochronie zwierząt. Celem naszej kampanii  pod hasłem DASZ SIĘ TAK ZAPAKOWAĆ?!!! jest informowanie i uświadamianie konsumentów, handlowców   i hodowców ryb, że istnieją humanitarne sposoby traktowania karpia . Zachęcamy do zmiany sposobu myślenia o karpiu, nie musimy zgadzać się na pakowanie żywych ryb w  folię, oraz możemy zwracać uwagę sprzedawcom na nieprawidłowe warunki przetrzymywania żywych karpi.  Kampania  społeczna, „ŚWIĄTECZNY KARP” będzie trwała w dniach od 17 do 19 grudnia 2010 r. w ramach kampanii w suwalskich marketach odbędą się akcje informacyjne podczas których wolontariusze ze Stowarzyszenia „Pryzmat” wraz z  pracownikami Lokalnej Grupy Rybackiej,  będą  przekazywać informacje na temat humanitarnego traktowania żywych ryb oraz rozdawać rynienki na karpie „specjalne opakowania”, które umożliwiają karpiom oddychanie. Kampania Lokalnej Grupy Rybackiej DASZ SIĘ TAK ZAPAKOWAĆ ?!!!  wspiera działania kampanii społecznej „Jeszcze żywy karp” organizowanej przez Klub Gaja pod hasłem „Karp z Lodu”, www.klubgaja.pl do kampanii przeciwko meczeniu karpi na święta włączyły się znane osoby aktorki: Magdalena Różczka i Julia Pietrucha oraz  kucharz Robert Makłowicz.

 

Przebieg akcji informacyjnych Lokalnej Grupy Rybackiej w ramach kampanii „ŚWIĄTECZNY KARP”

 

–  piątek 17 grudnia market Kaufland przy ul. Kowalskiego   godz. 13.00-15.00

 

–  sobota 18 grudnia sklep „Stokrotka” przy ul. Noniewicza  godz. 10.00-12.00  Lokalna Grupa Rybacka zorganizuje performance w obronie karpia  się z udziałem wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Pryzmat” w Suwałkach.

 

–   niedziela 19 grudnia delikatesy Delima w Centrum Plaza przy ul. Dwernickiego 10.00-12.00 oraz równocześnie bazar miejski przy ul. Sejneńskiej.   

 

naglowek01

 

 

Top