header

Przekazanie prezydencji w Konwencie Północno-Wschodnich LGR – Mikołajki

on 1 lipca 2013

W minioną sobotę, 29 czerwca 2013 r., w Mikołajkach podczas “Święta Rybaka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania MAZURSKIE MORZE odbyło się przekazanie prezydencji w Międzyregionalnym Konwencie Północno-Wschodnich Lokalnych Grup Rybackich.

W ciągu półrocznej prezydencji sprawowanej przez LGR “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” zmierzyliśmy się z wieloma zadaniami. Przewodnictwo wiązało się z reprezentowaniem interesów Lokalnych Grup Rybackich wchodzących w skład konwentu. Okres ten był szczególnie ważny, gdyż wiązał się z planami na przyszły okres programowania czy ewaluacją.

 

“Święto Rybaka” obfitowało w atrakcje. Organizatorzy zadbali by każdy znalazł coś dla siebie, bez względu na wiek. Było przedstawienie o “Królu Sielaw”, konkurs kulinarny lokalnych restauracji, zabawy i gry z cennymi nagrodami i wiele innych. Szczególną popularnością cieszyły się degustacje dań rybnych serwowane przez lokalnych producentów. Marynaty, ryby wędzone czy nawet stynka z głębokiego tłuszczu cieszyły podniebienia przybyłych gości.

Dzięki obecności na święcie w Mikołajkach swą działalność promowały Lolakne Grupy Rybackie z różnych stron Polski, w tym nasza LGR “Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”. Dzięki wydawnictwom i gadżetom finansowanym z PO RYBY 2007-13 szerzyliśmy wiedzę nt. programu i Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Wielu odwiedzających nasze stoisko deklarowało przyjazd na Pojezierze Suwalsko-Augustowskie i korzystanie z dobrodziejstw natury oraz turystyki regionalnej.

 

Top