header

“Jedź rowerem z LGRem” – (foto)relacja

on 20 maja 2013

Miniony tydzień zakończyliśmy na sportowo. W rajdzie rowerowym “Jedź rowerem z LGRem” zorganizowanym przez nasze Stowarzszenie 18 maja 2013 r. uczestniczyło ponad 50 osób. Byli wśród nich seniorzy, młodzież oraz Klub Rowerowy MTB Suwałki.

Rozpoczęliśmy od teorii. W zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przepisy dot. rowerzystów wprowadził nas przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach – mł. ins. Mirosław Waszkiewicz. Dowiedzieliśmy się m. in. jak liczne mogą być kolumny rowerzystów, na jakich wysokościach i w jakich ilościach należy umieszczać odblaski czy jakie sankcje wyciągane są za nieprzestrzeganie przepisów.

Następnie ratownik medyczny (Bartosz Palanis) opowiedział uczestnikom o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Na przykładzie mogliśmy zobaczyć jak należy reanimować osobę poszkodowaną w kolizji.

 

Podczas rajdu pokonaliśmy ok. 30 km malowniczym “szlakiem zielonym” w Wigierskim Parku Narodowym. Z pomocą fachowego przewodnictwa poznaliśmy historię parku, pogłębliśmy wiedzę nt. terenów chronionych oraz roślin, zwierzat i owadów, dowiedzieliśmy sie jakimi ścieżkami warto i można poruszać się w obszarze parku.

Wspólną przejażdżkę zakończyliśmy ogniskiem ze znakomitymi potrawami. Jak na LGR przystało w menu znalazły się też oczywiście ryby.

 

Dziękujemy uczestnikom za wspaniały wspólnie spędzony czas.

 

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji na stronie partona medialnego – portalu Niebywałe Suwałki

Fotorelacja z rajdu “Jedź rowerem z LGRem”  oraz naszej galerii fotografii

{gallery}rajd_2013{/gallery}

Top