header

“…ryb w jeziorze bez liku, a karpie szczęśliwe”

on 28 listopada 2012

Jak opowiedzieć w ciekawy sposób o rybach? Jak wśród nich przedstawić karpia jako niekwestionowanego króla (przynajmniej w czasie przedświątecznym)? Czy karp ma uczucia i może cierpieć?

Z tymi, i innymi, zagadnieniami zmierzyła się grupa wolontariuszy ze Slow Food Vigrensis, która w ciekawy i nietuzinkowy sposób przekazywała wiedzę o rybach, lokalnym bogactwie gatunków czy dzieliła się ciekawostkami z życia karpia. Nie zabrakło również rozmów o gotowaniu. Wszakże dzieci są otwarte na nowe smaki i doświadczenia, także kulinarne.

 

Przez niemal 3 tygodnie, podczas których “rybni nauczyciele” odwiedzili ponad 10 placówek edukacyjnych, bez mała 600 dzieciaków wsłuchiwało się w historie i opowieści o rybach, zadało tysiące pytań i wchłonęło wiele cennej wiedzy. Powstało ogromne archiwum z pracami plastycznymi przedstawiającymi karpie w najróżniejszych odsłonach. Są wśród nich m. in. karp-piosenkarz, karp-Leo Messi, karp miłośnik jazdy konnej, czy rajdowiec. Inne ryby też miały swoje pięć minut. Wszystkie prace posłużą do stworzenia grafik na koszulki i przypinki. W ten sposób pamięć o rybach zostanie na dłużej.

Pokłosiem akcji informacyjno-edukacyjnej są też opowieści o rybach. Pojawiająca się najczęściej i dobrze znana legenda o wigierskiej siei czy nowinki z głębin jeziornych znajdą kontunuację na przygotowywanej płycie dvd-niespodziance.

 

Nieustająco zapraszamy, szczególnie najmłodszych, do udziału w wielkim finale 16 grudnia 2012 w Suwałkach, podczas Bazarku Świątecznego w patio PWSZ.

 

Póki co, pozostawiamy Państwa z najnowszą galerią. To tylko niektóre z prac dzieci, biorących udział w kampanii społecznej “Świąteczny Karp” 2012.

 

{gallery}karp_2012/grafiki_dzieci{/gallery}

Top